Naujienos
Visos naujienos

Avių skaičiavimas…. ir kiti gero miego įpročiai

Gruodžio 18, 2015

Rutina prieš miegą: pamėginkite laikytis pastovių kasdienių miego modelių, ypač stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu, kad savo organizmą „užprogramuotumėte“ šiam planui. Valandą ar kelias valandas prieš miegą laikykitės įprasto proceso, kad atsipalaiduotumėte ir nusiramintumėte. Jūsų organizmas žinos, kad einate miegoti, kai pradėsite įprastą dantų valymą, pižamos rengimąsi, skaitymą…

Pratimai dieną: veikla ir mankšta dieną padės jums pagerinti miego kokybę naktį. Bet kokia veikla ir mankšta yra tinkama, jei galite mankštintis lauke gryname ore – dar geriau. Venkite mankštintis ar užsiimti įtempta veikla likus nedaug laiko iki įprasto meto, kada einate miegoti.

Paruoškite miegamąjį: jūsų miegamasis neturėtų būti per daug triukšmingas, per karštas ar per vėsus, ir turėtų būtų susijęs su atsipalaidavimu ir miegu. Venkite studijos tipo miegamųjų, o elektroninę įrangą, pvz., televizorių, nešiojamąjį kompiuterį ir pan. išneškite iš kambario ar patraukite atokiau nuo lovos, kad išvengtumėte pagundų naršyti internete ir tikrinti žinutes mėgindami atsipalaiduoti prieš užmiegant. Patikrinkite savo čiužinį, pagalvę ir antklodę, ar jie yra patogūs. Jeigu reikia, pakeiskite.

Valgymas ir gėrimas: sunkus maistas ir per didelis alkoholio kiekis vėlai vakare gali trikdyti Jūsų miegą.

Požiūris: nerimaudami dėl nemigos tikrai neužmigsite. Tačiau lengviau yra pasakyti, nei padaryti – galbūt užmigtumėte lengviau, jei prisimintumėte, kad ne miego kiekis, o kokybė yra svarbus veiksnys, kad rytojaus dieną jaustumėtės pailsėję.