Naujienos
Visos naujienos

Kodėl prieššventinis laikotarpis gali susargdinti?

Gruodžio 4, 2018

Metų pabaiga dažnam mūsų atneša daug nerimo ir nežinios. Gydytojai pastebi, kad šiuo laikotarpiu užvaldo įtampa, padidėja jautrumas, sutrinka miegas. Kaip atitrūkti nuo kasdienio šurmulio, išvengti skubos, susierzinimo? Kaip rasti laiko susikaupti, apmąstyti, įsiklausyti į save ir išgirsti šalia esantį, įsileisti ramybę ir gyventi gražiausių švenčių laukimu?

Pataria gydytoja natūropatė, holistinio sveikatos principo propaguotoja Edita Jaskelevičienė.

Ką tik praėjo Visų Šventųjų, Vėlinių dienos, o prekybininkai jau skuba puošti eglutes, dėlioja spalvingas kalėdinės dekoracijas. Tačiau šis prieššventinis šurmulys ne visiems siejasi su šiltais jausmais ir širdžiai maloniais dalykais. Neretai jis sukelia neigiamų emocijų – slogias nuotaikas, susierzinimą, pyktį. Priežasčių gali būti įvairių. Vieni nerimauja dėl aukštų kainų, kitiems įtampą kelia prieššventiniu laikotarpiu padidėjęs darbo krūvis, ataskaitų gausa. Treti fiziškai ir emociškai pavargsta ieškodami dovanų, vaišių šventiniam stalui ir t.t. Nerimas, ar viską spėsime, neleidžia susikaupti, ramiai laukti ir pasitikti šv. Kalėdų. Ypač jautrūs yra vieniši žmonės, neturintieji antrosios pusės, vyresni. Netekę artimųjų, emigravę ir negalintys švenčių sutikti su tėvais ar vaikais, gali išgyventi liūdesį, nerimą, tuštumo, izoliacijos jausmą.

 

Kaip lėtinti gyvenimo tempą, kovoti su nerimu?

Labiausiai mintis ir nuotaiką, o kartu ir ligas lemia mūsų pačių nusiteikimas ir požiūris į problemas ar situacijas. Žmogus yra ne tik tai, kokius produktus jis valgo, tiksliau – pasisavina, bet ir tai, kokios mintys yra jo galvoje, kokiu dvasiniu maistu jis save maitina, kaip bendrauja su kitais, ką laiko savyje ir nešasi per gyvenimą. Tai labai svarbi sveikatos dalis, nes holistinis požiūris kaip tik ir kviečia įvertinti poelgius, santykius, vidinį pasaulį. Neretai gyvename du gyvenimus – vidinį ir išorinį. Kas moka juos suderinti, valdyti mintis, renkasi harmonizuojantį ir savigyna aktyvinantį būdą, dažniausiai būna ir sveikas, ir laimingas. Emocijos, jausmai, požiūriai veikia sveikatą. Tad pradėkime nuo minčių, nuo požiūrio keitimo. Tai gali padėti padaryti kvėpavimo praktikos, minčių programavimas. Gerai žinomas posakis, kad sveikata prasideda galvoje. Tad stenkitės visur įžvelgti pozityvumo. Pavyzdžiui, galvokime ne apie tai, kokie sunkūs darbai laukia, o kad juos įveikę, būsime įvykdę iškeltus uždavinius, planus, tad turėsite daugiau laisvo laiko ir pan. Mūsų emocijos bei reakcijos į kasdieninius įvykius turi didžiulę įtaką sveikatai. Tačiau žmogus yra laisvas rinktis, kaip elgtis kiekvienoje situacijoje, ką galvoti. Mokykimės pasirinkti tinkamą emociją, įsileiskime pozityvią mintį.

Skubėjimo padės išvengti planavimas

Planuokime darbus, susitikimus. Sudarykime būtinų pirkinių, žmonių ir jiems skirtų dovanų, maisto produktų sąrašus. Taip pat planuoti reikėtų ir išlaidas, t.y. kiek pinigų galėsite išleisti dovanoms, maistui, kelionėms ir pan. Beje, apie tai, ką padovanoti, galima galvoti kone visus metus, o ne paskutinį mėnesį. Juk dovanos idėja gali kilti bet kada, svarbu jos nepamiršti, užsirašyti.

Kokios dar yra veiksmingos ir natūralios priemonės nerimui mažinti?

Jau minėjau, kad, norėdami turėti sveiką nervų sistemą, turėtume peržvelgti savo gyvenimo būdą. Galbūt jį būtina keisti. Pakartoju svarbiausius momentus. Tai geras ir kokybiškas miegas, subalansuota ir racionali mityba bei pakankamas fizinis aktyvumas. Be abejo, vienas kertinių aspektų – teigiamos emocijos.

Taigi sveikata yra ir žinios, ir darbas. Tai kompleksas priemonių, kurios skirtos ir kūnui, ir sielai. Tai pabrėžia homeopatija. Kiekvienas žmogus turi „vidinį gydytoją“. Homeopatijos tikslas – ieškoti kelių ir priemonių, kurios paskatintų šį „vidinį gydytoją“ dirbti. Norint gana greitai ir natūraliomis priemonėmis sumažinti nerimą, nervingumą ir nemigą, rekomenduojama pavartoti vaisto Neurexan®. Tai vaistas, susidedantis iš keturių homeopatiškai paruoštų komponentų, turinčių nervų sistemą bioreguliuojančių savybių. Jo sudėtyje yra raudonžiedė pasiflora (Passiflora incarnata), sėjamoji aviža (Avena sativa), arabinis kavamedis (Coffea arabica), cinko izovalerijonatas (Zincum isovalerianicum). Homeopatiškai paruošta raudonžiedė pasiflora slopina nerimą, baimę, sėjamoji aviža padeda sugrąžinti gerą miegą patyrus daug įspūdžių ar nervinę įtampą. Gerai žinoma, kad kava stimuliuoja, suteikia energijos. Homeopatiškai paruoštas arabinis kavamedis ramina, veikia kaip natūralus antidepresantas. Cinko izovalerijonatas yra svarbus fiziologiniam smegenų darbui, jis mažina nervingumą, dirglumą, gerina miegą. Taigi visi augalai pasižymi nemigą, nervinius sutrikimus, įkyrių minčių srautą, nervingumą mažinančiu poveikiu. Vaistas veikia švelniai, ne slopindamas, o suaktyvindamas, sužadindamas organizmo „vidinį“ gydytoją. Vartodami Neurexan®, dienos metu jausitės ramesni ir labiau atsipalaidavę, todėl naktį miegas bus kokybiškesnis.